شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سقف کاذب

فهرست مطالب

از سقف کاذب کناف استفاده کنیم یا نه؟

استفاده از کناف به عنوان سقف کاذب معمولا یک انتخاب وسوسه انگیز برای تمام کسانی است که به دکوراسیون داخلی منزل و یا محل کار خود اهمیت می دهند ، دلیل این انتخاب هم چیزی نیست جز اجرای سریع ، وزن سبک ، طرح های متنوع ، و از همه مهمتر ارزان بودن کناف است .

همانطور که می دانید بخشی از معماری داخلی استفاده کردن از سقف کاذب است . سقف کاذب معمولا به عنوان پوشش سقف های اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. سقف کاذب در مدت کوتاهی در صنعت ساختمان به جایگاه مناسبی دست پیدا کرد و استفاده از آن در صنعت ساختمان یکی از دغدغه های معماران و طراحان داخلی را که پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف بود از بین برد .

 

انواع سقف کاذب کناف

امروزه سقف کاذب کناف یکی از پرکاربردترین سقف های کاذب می باشد . سقف کاذب کناف به دلیل سبکی، ارزانی، نصب سریع و انعطاف پذیری بالا امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساختمان دارد.

1.سقف کناف ساده به نصب پنل های گچی به صورت ساده و مسطح می گفته می شود .
2.سقف کاذب دکوراتیو به سقف های گفته می شود که دارای طرح های خاص باشند.

کاربرد سقف کاذب کناف یکپارچه چیست؟

سقف‌های کاذب یکپارچه معمولا به عنوان جایگزین سقف‌های کاذب استفاده می‌ شوند و برای زیرساخت کناف‌کاری سقف کاذب یکپارچه از زیرسازی فولادی استفاده می‌ شود .

 

نحوه اجرای سقف کاذب یکپارچه

در ابتدا صفحات کناف با کمک پیچ و مهره بر روی زیرسازی فولادی به صورت محکم نصب می‌شوند. پس از اتمام کناف‌کاری، مرحله‌ی درزگیری و بتونه کاری سقف شروع می‌شود. این شیوه نسبت به سایر روش ها با سرعت بیشتر اجرا می‌شود. چون بدون فاصله بعد از خشک شدن بتونه می‌توان رنگ‌آمیزی را شروع کرد. در این شیوه هم به راحتی می‌توان به تأسیسات الکترونیکی دسترسی داشت.

 

نحوه اجرای سقف کاذب کناف مشبک

برای آماده‌سازی سقف‌های مشبک از تایل‌های پوشالی و گچی استفاده می‌کنند. این تایل‌ها توسط آویزهای مخصوص به سقف وصل می‌ شوند . در ابتدا آویزها به شکل زیرسازی به سقف وصل می‌شوند. سپس تایل‌های درون شبکه که از قبل آماده شده‌اند برروی سقف قرار می‌گیرند. این شیوه‌ی کناف‌کاری از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین شیوه‌های کناف‌کاری است. چون می‌توان علاوه بر تنظیم ارتفاع، یکی از تایل ها را برداشت و به راحتی به تأسیسات الکتریکی داخلی دسترسی داشت.

 

کناف بهتر است یا رابیتس؟

سقف کناف خود یک نوع سقف کاذب هستند و اکثر مردم به اشتباه سقف کناف را جدا از سقف کاذب می دانند. تعداد کمی از سازنده ها در تجربیات کاری خود با مشکل انتخاب سقف کاذب برخورد میکنند و شاید اصلا با این سوال مواجه نشوند.

سقف کاذب رابیتس در سه مرحله (جوشکاری – بستن صفحات رابیتس – گچ کاری ) انجام می شود ، درصورتی که در اجرای کناف احتیاجی به جوشکاری نیست و سقف کاذب کناف به شکل پیچ و میخ به سقف اصلی وصل می شود . گچ کاری در سقف رابیتس نیاز به گذاشتن وقت زیادی برای خشک شدن و همچنین خروج نخاله های تولید شده مربوط به آن است. پس می توان گفت که از لحاظ زمانی سرعت اجرای سقف کاذب کناف ، فوق العاده بیشتر از رابیتس است.

 

هزینه اجرای سقف کاذب کناف بیشتر است یا رابیتس؟

هر دو مدل سقف کاذب کناف و رابیتس از نظر هزینه ظاهری ، با یکدیگر شبیه هم هستند ، ولی در صورتی که “زمان” را به عنوان پول مورد اهمیت قرار دهیم ، هزینه های مربوط به برق و جوشکاری ، جا به جایی به علت حجم بالاتر مصالح مربوط به سقف رابیتس ،برون ریز نخاله های ساختمانی بعد از کار و نظافت آن و … می توان گفت: با اینکه هزینه های ظاهری هر دو مدل سقف کاذب حدودا برابر هستند ، ولی هزینه های جانبی رابیتس و گچ از کناف بالاتر است .

 

مزایای استفاده از سقف کاذب کناف

-سرعت و دقت بالا در طراحی و اجرا
-کاهش تعداد نیرو برای اجرای پروژه
-هزینه کناف نسبت به دیگر سقفهای کاذب از جمله گچ ، رابیتس ، چوب و غیره کمتر است
-کناف به شکل عایق عمل می کند و از این حیث شاهده صرفه جویی در مصرف انرژی هستیم
-به دلیل ساختار مفصلی که کناف دارد در مقابل زلزله مقاومت خوبی دارد
-عایق های صوتی و حرارتی
-سبک سازی ساختمان
-ساخت سقف های معلق تزئینی
-عدم نیاز به پیش بینی آویز
-کاغذ دیواری ، بلکا ، رنگ و هر طرح دیگری را می توانید بر روی سطح کناف اجرا کنید .
-باز بودن دست طراح و اجرا کننده کناف جهت طراحی و اجرا