شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویژگی انواع کناف

فهرست مطالب

انواع مختلف کناف و ویژگی آنها

برای تولید و ساخت صفحات گچی که به آنها کناف گفته میشود از جدیدترین تجهیزات بین المللی استفاده میشود. این تخته ­های چوبی دارای مزیت های بسیاری از جمله: ظاهر خوب، اندازه و ضخامت دقیق می­باشند. کارخانه ­ها و شرکت ­های تولید کننده ورق کناف از این تخته ­های گچی شکل، برای مصارف ساختمانی به عنوان مواد اولیه اصلی استفاده میکنند و با تولید و ارائه آن­ها به بازار کمک میکنند تا طراحی داخلی ساختمان­ های شما به زیباترین شکل ممکن صورت بگیرد.

 

انواع کناف

کناف های معمولی (RG)

این نوع صفحات، صفحات روکش داری هستند که دارای لبه­ های بلند طولی میباشند که این لبه ­ها توسط مقوای محکمی پوشیده شده است. از این نوع کناف­ ها در ساخت و ساز خشک مانند: دیوارهای جداکننده، پوشش دیوارهای سنتی به جای گچ و خاک و گچ کاری، سقف کاذب، طراحی­ های داخلی متفاوت استفاده می­شود و در مکان ­هایی که احتمال خطر آتش سوزی در آنها به صفر میرسد کاربرد دارد.

مشخصات ظاهری RG

روکش مقوایی صفحات معمولی، به رنگ کرم میباشد و در پشت این صفحات کلمه کناف به صورت لاتین (Knauf) و به رنگ آبی مشاهده میشود. اعداد و ارقام دیگری نیز در پشت این نوع کناف ­ها دیده میشود که اطلاعاتی از قبیل زمان تولید اعم از تاریخ و ساعت هر ورق کناف به صورت جداگانه روی آن مهر شده است.

 

کناف های مقاوم در برابر رطوبت (MR یا GKBI)

مواد و گچ تشکیل دهنده این صفحات به گونه ­ای می­باشد که این نوع کناف ­ها را در برابر رطوبت مقاوم می­کنند و در مکان هایی مانند سرویس بهداشتی، حمام و در آشپزخانه ­ها و جاهایی که دارای نم و رطوبت می­باشد مورد استفاده قرار می­گیرد.توجه داشته باشید این نوع کناف­ ها ضد آب نیستند و تنها در برابر رطوبت مقاوم هستند.

مشخصات ظاهری MR

روکش مقوایی پشت و روی کناف­ های مقاوم در برابر رطوبت، سبز رنگ می­باشند و در امتداد محور میانی این صفحات مهر آبی کلمه Knauf به صورت لاتین چاپ شده است.

 

کناف های مقاوم در برابر آتش (FR یا GKF)

از این نوع کناف­ ها در مکان­ هایی که نیاز به محافظت از آتش در آن­ها وجود دارد مانند:پوشش تیرها و ستون ­های فولادی، داکت ­های تاسیساتی و کلیه فضاهای حساس به آتش و تبعات آن، دیوارهای جداکننده، پوشش دیوارهای سنتی، سقف کاذب، همچنین از این کناف­ ها در پوشش دهی طراحی داخلی مجتمع­ های تجاری نیز استفاده میکنند.

مشخصات ظاهری FR

روکش مقوایی پشت و روی کناف­ های مقاوم در برابر آتش، صورتی رنگ میباشد و در راستای محور میانی خود مهر قرمز کناف Knauf به صورت لاتین مشاهده میشود.

 

کناف مقاوم در برابر آتش و رطوبت (FM یا GKFL)

در ساختار این نوع کناف از ترکیب مواد دو کناف بالا به نسبت خاصی استفاده شده است یعنی این نوع کناف دارای مواد مقاوم در برابر رطوبت، همچنین الیاف فایبرگلاس میباشد. مقوای این نوع کناف ­ها با مواد مقاوم در برابر آتش پوشانده شده است.از این پانل­ های گچی در مکان­هایی که همراه با رطوبت ممکن است خطر آتش سوزی نیز داشته باشد استفاده می­شود.این نوع کناف همانند صفحات روکش دار گچی، مقاوم دربرابر آتش و نیز در سلول ­های دارای رطوبت در ساختمان­ ها نظیر حمام، آشپزخانه و دست شویی کاربرد دارد.

مشخصات ظاهری FM

روکش کناف ­های مقاوم در برابر رطوبت و آتش سبز رنگ می­باشد و مهر قرمز رنگ Knauf همراه با زمان تولید این صفحات در پشت آنها چاپ شده است.