شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سقف آکوستیک

فهرست مطالب

سقف آکوستیک

سقف آکوستیک یک عایق خوب و مناسب برای جلوگیری از سر و صدا است. از این نوع سقف بیشتر در سینماها و تئاترها و … استفاده می‌کنند. تا مانع ورود آلودگی‌های صوتی شوند. پوشش سقف کاذب آکوستیک بسیار زیبا می‌باشد و نمای خانه شما را دارای زیبایی دوچندانی می‌کند. به عبارتی این سقف، یک سقف ثانویه می‌باشد. زیرا در پایین سقف اصلی نصب می‌شود و عیب‌های سقف ما را برطرف می‌نماید.

ساختمان هایی در مناطق پر رفت و آمد شهر وجود دارد که اکثر افراد ساکن این خانه‌ها با مشکل آلودگی صوتی مواجه هستند. حتی استفاده کردن از پنجره های دوجداره نمی تواند به آن‌ها کمکی کند.در حال حاضر خانه‌هایی که در مرکز شهر وجود دارند که خانه های خود را مجهز به سقف کاذب آکوستیک کرده‌اند.

 

نحوه نصب سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک به سه روش متفاوت نصب می‌شود که شامل:

1.نصب سقف کاذب آکوستیک بر روی سقف
2.نصب سقف آکوستیک با استفاده از پروفیل سازه و شبکه‌های فلزی
3.نصب تایل آکوستیک بر روی دیوار

 

مزایای استفاده از سقف کاذب آکوستیک

جلوگیری از سر و صدا

یکی از ویژگی های مثبت این سقف، عایق صوتی بودن آن است. این سقف نقش بسیار زیادی در جذب صدا دارد و می‌تواند به راحتی جلوی انتقال سر و صدا را در طبقات بگیرد.

وجود تنوع در طرح و مدل

سقف های کاذب آکوستیک از فیبرهای معدنی ساخته شده‌اند و دارای طرح، مدل، بافت و … هستند. تنوع بسیار بالای این نوع سقف باعث شده تا شما گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشید و بتوانید با توجه به طراحی داخلی فضای مدنظرتان، سقف را انتخاب و خریداری کنید.

بازتاب نور با سقف کاذب آکوستیک

اکر سقف کاذب آکوستیک را با یک سقف معمولی مقایسه کنیم، مشاهده می‌کنیم که این سقف می‌تواند نور را به راحتی در فضا بازتاب بدهد. استفاده از این سقف می‌تواند در روشن شدن فضای شما نقش بسزایی داشته باشد و نورپردازی‌های بسیار زیبا و جذابی در فضای مورد نظر شما اجرا نماید.

تعویض بدون دردسر سقف آکوستیک

راحت بودن نصب سقف آکوستیک یکی از ویژگی های مثبت این سقف است و تعویض کردن آن نیز، یکی دیگر از نکات مثبت این سقف می‌باشد. می‌توانید هر زمان که تصمیم به تغییر دکوراسیون فضای اتاقتان کردید، به راحتی و بدون دردسر سقف آکوستیک خود را تعویض و جا به جا نمایید.

پوشاندن لوله‌ها و سیم‌ های سقف

استفاده از سقف کاذب آکوستیک می‌تواند باعث کاهش هزینه های تعمیر سقف بشود.می‌تواند فضای اتاق شما را بسیار زیبا تر و جذاب تر بکند.

بهینه سازی مصرف انرژی

استفاده و اجرای سقف آکوستیک نقش بسزایی در بهینه سازی شدن مصرف انرژی دارد و می‌تواند باعث از دست نرفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی نیز بشود.