شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کناف

فهرست مطالب

سقف کاذب کناف چیست؟

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی است که توسط شرکت کناف تولید می شود. سقف کناف علاوه بر سبک بودن پانل ، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم به گونه ای است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود. سبکی مصالح کناف باعث حمل آسان آن توسط کارگران و در نتیجه افزایش سرعت اجرای پروژه می شود. در مسافت های حمل طولانی به علت دارا بودن بسته بندی مناسب، آسیبی به مصالح وارد نمی شود.

کم حجم بودن مصالح کناف نسبت به مصالح سنتی نیز سبب کاهش هزینه های حمل می شود.مزیت دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. در صورت ترکیدن لوله های تاسیسات و… به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد. در صورت آسیب دیدن دیوارهای کناف در اثر ضربه نیز، قسمت آسیب دیده به راحتی تعویض و تعمیر می شود. این دو ویژگی موجب افزایش عمر مفید ساختمان می شوند.همچنین میتوان در جاهای ضروری از دریچه بازدید استفاده کرد .

 

موارد استفاده از کناف 

1.سقف کناف
2.دیوار کناف

 

انوع گچ برگ های کناف

1.پانل گچی معمولی یا ساده (RG)
2.پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت و کپک زدگی (MR)
3.پانل گچی مقاوم در برابر حریق و حرارت(FP)
4.پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت و حریق (FM)

 

انواع سقف کاذب کناف و کاربردهای آن

یکی از دغدغه های معماران داخلی در طراحی سقف کاذب ، استفاده از سقف کاذبی است که در عین سبکی ، به راحتی قابل فرم دهی باشد و در تمام نقاط ساختمان مانند اتاق ها ، راه رو ها ، استخر و… قابل استفاده باشد ، برای همین اکثر آنها از دونوع سقف کاذب کناف ساده و دکوراتیو که در بازار ارائه می شود ، بسیار استفاده می کنند
سقف کاذب کناف ساده ، همان صفحات کچی فشرده هستند که به صورت ساده ، پله کانی و مسطح قابل نصب اند و منظور از سقف کاذب کناف دکوراتیو، سقف های کاذب با طرح های خاص است که امروزه مهندسین معماری، از این دو نوع سقف کاذب جه پیاده سازی ایده های جذاب و زیبا خود جهت جلوه بخشیدن به قسمت های مختلف ساختمان ها و باشکوه جلوه دادن آنها ، بسیار استفاده می کنند.
این سقف ها از مخلوط گچ و هوا به صورت فشرده که بین دو سطح مقوایی تزریق می شود،ساخته شده و به همین دلیل این سقف ها وزنی بسیار سبک و استحکام بسیار بالا و ضخامتی 9.5 یا 12 میلی متری در ابعاد 60*60 یا 240*120 دارند.

 

وش اجرا و نصب سقف کناف

نصب سقف کاذب کناف به دو صورت ثابت و متحرک قابل اجرا می باشد و به طور کلی ، شامل مراحل زیر می باشد

1.آماده سازی پیشنیازهای زیرسازی( محاسبه فاصله سازه های باربر و فاصله سازه های پنل خور بر اساس نوع پوشش کاری، رده وزنی سقف کاذب و نوع مقاومت در برابر حریق بر اساس استانداردهای سیستم ساخت و ساز خشک کناف.)
2.اجرای سازه تراز
3.اجرای آویزها (در صورت نیاز)
4.اجرای سازه های باربر
5.اجرای سازه های پنل خور
6.اجرای بازشوها (در صورت نیاز)
7.اجرای اجزای بادبندی (در صورت نیاز)
8.نصب لایه عایق (در صورت نیاز)
9.نصب صفحات روکش دار گچی
10.اجرای درزهای انقطاع (در مساحت های بالا)
11.درزگیری و آماده سازی برای رنگ (در صورت نیاز)

 

مزایای سقف کاذب کناف

-بسیار سبک و انعطاف پذیری بالا
-ارزان و کم هزینه
-قابل استفاده برای جذب صدا و آکوستیک کردن فضا
-قابلیت جابجایی و حمل و نقل آسان
-قابل استفاده به عنوان عایق گرما و سرما
-امکان ترمیم و تعویض در کوتاه ترین زمان

 

روش محاسبه قیمت و هزینه سقف کاذب کناف

1.قیمت کناف برای سقف و دیوار ساده بر اساس متر مربع :در این روش قیمت هر مترمربع کناف در مساحت فضای مورد نظر ضرب می شود و نتیجه قیمت قابل پرداختی است که می توانید با آن توافق کنید
2.قیمت کناف برای دورتادور باکس نور مخفی بر اساس متراژ طول: در این روش قیمت هر متر طول کناف در محیط دورتا دور فضایی که برای نوزپردازی در نظر گرفته اید ضرب و اعلام می شود.
3.قیمت کناف برای اجرای طرح خاص به صورت چکی: در این روش قیمت متراژ کناف مصرفی مورد نیاز بر اساس طرح (ساده یا خاص جهت پیاده سازی)و محل پیادی سازی (سقف ، دیوار، اتاق،سالن،استخرو…) توسط کارشناس بررسی و براورد می شود.