شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کناف اداری چیست؟

کناف در واقع ورق های پیش ساخته ایست که از ترکیب چوب به همراه گچ و مقداری پلاستیک ساخته شده است. ورق های کناف به شکل صنعتی در کارخانه تولید می شوند. سیستم نصب و احداث این سازه کاملاً خشک است. یعنی برای نصب آن نیازی به استفاده از مایعاتی همچون آب، نخواهید داشت. برای نصب کناف آن را در محل احداث پیچ کرده و به عنوان یک سیستم کارآمد مورد استفاده قرار می دهند. صفحات گچی روکش دار که با عنوان کناف شناخته می شوند، قابلیت برش در اشکال مختلف را دارند. این صفحات در بیس اصلی خود به چوب مقاوم مجهز شده اند. متریال چوب وزن کمی داشته و در عین حال از مقاومت مطلوبی برخوردار است.

 

کاربرد کناف در مراکز اداری چیست؟

در بسیاری از دفاتر کاری، تأسیسات به شکل روکار نصب می شوند. پیداست که دیده شدن تأسیساتی همچون شبکه آب، برق و یا … موجب به هم ریختن سبک دکوراسیون شما می شوند. روش های مختلفی برای پوشاندن این تأسیسات ابداع شده که بهترین و کم هزینه ترین آن ساخت سقف کاذب از طریق سیستم کناف است.
با استفاده از کناف می توان به راحتی تأسیسات را پوشاند و علاوه بر آن یک عنصر تزئینی و زیبا را نیز به سقف اضافه نمود. همچنین می توان در مواقع نیاز به شبکه تأسیسات دسترسی یافت. سقف کناف یک فضای مناسب برای اجرای لایت باکس ها و نورپردازی های حرفه ای نیز ایجاد می کند. کاربرد کناف در اجرای نورپردازی به قدری گسترده است که به طور حتم شما نیز نمونه هایی از ان را در دکوراسیون دفاتر اداری و یا حتی منازل دیده اید.
از دیگر کاربردی های ورق کناف، ایجاد یک طرح مدرن و خاص است. برای مدیرانی که به طراحی های خلاقانه علاقه مندند، اجرای این سبک از سقف کاملاً مناسب خواهد بود. استفاده از کناف در دکوراسیون های مینیمال و مدرن موجب تقویت هویت این سبک شده و به خلق یک دکوراسیون خاص و متمایز نیز کمک می کند.

 

مزایای اجرای سقف اداری کناف در چیست؟

طراحان نماد معماری برای متقاعد کردن مدیران به استفاده از سیستم کناف، یک آرشیو مناسب از مزایای این سیستم در طراحی دفتر کار تهیه کرده اند. شما نیز پس از مطالعه این بخش با اطمینان کامل، اجرای سقف کناف را در اولویت قرار می دهید.

1. اجرای ساده با حداقل میزان کثیفی

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، ورق های کناف در کارخانه تولید می شوند. سیستم اجرای این سبک نیز کاملاً خشک است. پیداست زمانی که از آب و مایعات برای اجرای سقف استفاده نمی کنیم، میزان کثیفی در محیط به حداقل ممکن می رسد. شما می توانید در طول روز و هنگام فعالیت کارمندان نیز اقدام به نصب این سقف کنید. چرا که این سیستم با ایجاد کمترین میزان کثیفی، به سرعت نصب می شود.

2. ایمن در هنگام بروز زلزله

ورق های کناف بسیار سبک و کم وزن هستند. همانطور که می دانید هرقدر وزن یک سازه کمتر باشد، میزان آسیبی که در زمان زلزله ایجاد می کند، به مراتب کمتر است. پس از احداث سقف کناف اداری هیچ خطری از بابت سقوط این سقف کارمندان را تهدید نمی کند.

3. ایمن در برابر آتش سوزی

ورق های کناف انواع مختلفی دارند. نمونه هایی که از تایل های ضد حریق ساخته می شوند، بیشترین مقاومت را در برابر آتش سوزی دارند. می توان امیدوار بود سقف کاذب ضد حریق، تا حدود سه ساعت مقاومت مطلوب خود را حفظ کند.

 

4. انتخابی مقرون به صرفه

هزینه راه اندازی و اجرای سقف کناف در مقایسه با سیستم هایی همچون گچ کاری و یا سنگ کاری به مراتب کمتر است. به همین خاطر است که تیم متخصص نماد معماری اجرای این سقف را به مدیرانی که به دنبال کاهش هزینه های بازسازی دفتر کار هستند، توصیه می کنند.

5. نگهداری و تعمیر آسان

تمیزکاری سقف کناف بسیار ساده است. کافیست آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. همچنین تعمیر آن در صورت بروز هرگونه خرابی، در کوتاهترین زمان ممکن صورت می گیرد.

6. انعطاف پذیری و سازگاری بالا

جنس ورق های کناف با عموم اقلیم ها سازگار است. پس دیگر تفاوتی نمی کند دفتر کاری شما در کدام لوکیشن قرار داشته باشد. همچنین این تایل ها سبک انعطاف پذیری بالایی داشته و قابلیت اجرای سقف های دکوراتیو قوس دار، هندسی و غیر هندسی را در بر دارد.

7. مقاوم در برابر رطوبت، حرارت و سروصدا

در صورتی که ورق کناف مورد استفاده در سقف کاذب شما از تایل های گچی ویژه ساخته شده باشند، مقاومت مطلوبی در برابر صوت، رطوبت و حرارت نشان می دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *