شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مزیت کناف

فهرست مطالب

کناف چیست؟

نوعی صفحه روکش دار گچیست که در اصل نسل جدید گچ به شمار میرود و سقف کناف از بهترین نوع سقف ها در طراحی و دکوراسیون داخلی بشمار میرود، کلیه کارهای ساختمانی که در گذشته با گچ و بعضی متریالهای دیگر قابل انجام بوده را با کناف می توان انجام داد تا ضمن زیبایی بیشتر یکسری مزایای جدید مثل سرعت کار بالاتر ،تنوع بیشتر در طراحی ، امکان کار شدن سقف و دکور در عمق کم مانند 4 سانتی متر و ترکیب عالی با انواع نورهای دکوراتیو و اصلی را دریافت کرد ،کناف به صورت پنل های 120 در 240 تولید شده که در ضخامت ها و انواع مختلف پانل (بسته به کاربرد شما در محیط های عادی،رطوبتی،حرارتی ، نما و…) تولید می شود و امروزه به عنوان یکی از مهم ترین عناصر ساختمانی از آن یاد می شود

 

4 مزیت و برتری که احتمالا نمی‌دانستید

اگر جزو دسته افرادی هستید که ب تک تک اجزای دکوراسیون داخلی اهمیت می‌دهید و حتی طراحی سقف نیز برایتان حائز اهمیت است، این مقاله درست برای شما تهیه شده است! دیوارهای پیش ساخته، سقف‌های کاذب و بطور کلی محصولات پیش ساخته در دهه اخیر بسیار مورد توجه طراحان داخلی بوده‌اند. تفاوت دیوارپوش و کاغذ دیواری را می‌دانید؟ دیوارپوش‌ها نیز مانند سقف‌های کاذب نوعی متریال پیش ساخته هستند که استفاده از آن‌ها هم توجیه اقتصادی دارد و هم تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نمای داخلی ساختمان می‌گذارد.

 

قیمت مناسب

در بررسی مزایا و معایب کناف، یکی از مهم‌ترین برتری‌های این نوع سقف کاذب که با آن برخورد می‌کنیم، قیمت مناسب آن است. قیمت یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در تصمیم‌گیری است. انتخاب متریال ساختمانی پیش از هر چیزی باید توجیه اقتصادی داشته باشد. سقف کاذب کناف به نسبت متریال سنتی و مواردی از دیگر انواع سقف‌‌های کاذب قیمت مناسب‌تری دارد.

 

کاهش بار مرده تحمیلی به ساختمان

یک معمار یا مهندس عمران نهایت سعی و تلاش خود را می‌کند متریالی را برای ساخت‌وساز انتخاب کند که بار تحمیلی به سازه را کاهش دهد. هرچه این بار مرده تحمیلی به سازه وزن بیشتری داشته باشد، به همان اندازه طول عمر سازه کآهش می‌یابد. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که متریال پیش ساخته چون سقف کاذب کناف جایگزین متریال سنتی شدند نیز همین مورد است. سقف کاذب کناف موجب سبک سازی ساختمان به‌ویژه در ساختمان‌هایی چون برج‌ها می‌شود.

 

نصب آسان

از دیگر مواردی که در مزایا و معایب کناف به عنوان یک مزیت باید به آن اشاره کرد، نصب آسان و کم هزینه است. طبیعتا هرچه فرایند نصب ساده‌تر باشد، نیاز به نیروی کار انسانی برای نصب نیز کاهش یافته و در نتیجه هزینه‌‌های جانبی هم کاهش می‌یابند. سرعت بالای نصب را نیز می‌توان از دیگر مزایای سقف کاذب کناف دانست.

 

امکان ترمیم و تعمیر سقف

صفحات گچی کناف در صورت خرابی تعمیر می‌شوند و نیازی به تعویض کل سقف ساختمان نیست. در استفاده از متریال دیگر برای سقف، این امکان را به این سادگی نخواهید داشت. کناف مقاومت و دوام بالایی دارد و احتمال خرابی و نیاز به تعمیر آن کم است اما در هر صورت می‌توان بخش‌های مشکل‌دار آن را ترمیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *