شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
مکان‌های قابل استفاده از سقف کناف

فهرست مطالب

نقش کناف در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ساختمان پروسه ای تخصصی و حرفه ای است که برای دستیابی به نتیجه مطلوب بهتر است از افراد کارشناس در این زمینه مشورت بگیرید. حال با توجه به هزینه های هنگفت بازسازی و نوسازی ساختمان، چگونه اقدام به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نماییم؟ و نقش کناف در دکوراسیون داخلی چقدر اهمیت دارد؟

 

ویژگی های اجرای کناف

سیستم های ساخت و ساز خشک برای تغییر دکوراسیون داخلی بهترین انتخاب می باشند. کناف یکی از محصولاتی است که در سیستم ساخت و ساز خشک به کار می رود. با توجه به مزیت های عمده کناف از جمله مقرون به صرفه بودن، نصب و اجرای سریع و آسان، وزن سبک، مقاوم در برابر حریق و زلزله گزینه بسیار مناسبی جهت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد.

 

نقش سقف کناف در دکوراسیون داخلی چیست؟

خوب همانطور که می دانید کناف را هم برای دکور سقف و هم برای طراحی و دکور دیوار به کار می برند. سقف کناف یکی از انواع سقف کاذب می باشد و بعد از سقف اصلی به دو صورت پوشش یکپارچه و مشبک اجرا می گردد. سقف کناف قابلیت نورپردازی دارد و انواع نورپردازی مخفی را می توان هنگام اجرای کناف سقف اجرا و پیاده سازی نمود.

 

نقش دیوار کناف در دکوراسیون داخلی چیست؟

از دیگر قابلیت های کناف کاری، طراحی و اجرای دیوار کاذب می باشد. درای وال یا به اصطلاح دیوار خشک نیز در صنعت ساخت و ساز خشک به کار می رود. از المان های اساسی ساختمان، دیوار می باشد که جای گذاری و به کارگیری مناسب آن بسیار مهم می باشد. دیوار کناف علاوه بر اینکه جنبه کاربردی دارند، سبب جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی نیز می گردند. در بخش دکوراسیون داخلی و زیباسازی ساختمان ها با تکیه و کاربرد درست پانل های کناف، ترکیب رنگ، نورپردازی، دیوارپوش و کاغذ دیواری می توان دیوار های دکوراتیو و دربخش عامیانه و پرمصرف دیوار های تی وی روم را طراحی و اجرا نمود.

 

انواع مدل های کناف برای طراحی دکوراسیون داخلی

به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالای کناف، طرح های متنوعی را می توان با متریال کناف طراحی و اجرا نمود. از جمله این طرح ها شامل طرح کناف فانتزی، کلاسیک، مدرن و دکوراتیو می باشد. همچنین کناف را به صورت اشکال هندسی و غیر هندسی نیز طراحی و اجرا می نمایند.

 

مزایای استفاده از کناف به جای گچ

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که کناف مقرون به صرفه است یا گچ؟ جواب این سوال بستگی به سبک موردنظر متقاضی دارد؛ اما در بیشتر مواقع استفاده از کناف به جای گچ، مقرون به صرفه‌تر است. دلیل آن هم این است که در روش گچ کاری نیاز به صرف هزینه برای رابیتس کاری، جوشکاری و عملیات دیگر خواهد بود. در نتیجه گچ‌کاری نسبت به کناف کاری هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. تنها در کناف‌ کاری هایی که بسیار دکوراتیو هستند، به دلیل نیاز به نصاب حرفه‌ای تر هزینه بیشتری نیاز خواهد بود.

وزن سبک

کناف نسبت به دیوارهای قدیمی که با گچ کار شده‌اند، سبک وزن‌تر است. همین ویژگی سبب شده تا وزن مرده ساختمان کمتر شده و تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کاهش پیدا کند. همچنین به دلیل وزن سبک کناف، در شرایطی مانند زلزله که موجب تخریب ساختمان خواهد شد، خطر جانی برای ساکنان کمتر خواهد بود.

نصب آسان

ساختار کناف‌ها ساده بوده و نصبشان به آسانی انجام می‌شود. از این رو می‌توان در کمترین زمان ممکن اقدام به نصب ورق‌های کناف کرد.

 

ایمنی بالا

ورق‌های کناف توسط پیچ و مهره‌های مخصوصی به هم متصل می‌شوند. این پیچ‌ها در جای خود محکم شده و به هیچ وجه شل نخواهند شد.

 

عایق صوت و حرارت

کناف‌ها می‌توانند همچون عایق صوتی و حرارتی عمل کنند و مانع از خروج صوت و حرارت از محیط شوند. این ویژگی سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

 

تنوع بالا

کناف‌ها به اشکال مختلفی قابل اجرا هستند و برای پوشش آنها می‌توان از کاغذ دیواری، بلکا، رنگ و طرح‌های مختلف استفاده کرد.

 

مکان‌های قابل استفاده از سقف کناف

 

۱- سقف کناف در سالن پذیرایی

یکی از بخش‌های مهم خانه که به زیبایی و دکوراسیون خاصی نیاز دارد، سالن پذیرایی است. استفاده از سقف کناف در سالن پذیرایی، باعث جلوه بخشیدن به محیط خانه خواهد شد. با ایجاد گچ‌بری‌های خاص و زیبا می‌توانید یک پذیرایی مدرن و کلاسیک داشته باشید. سقف‌های کناف قابل رنگ‌آمیزی هستند و به هر رنگی که دوست داشته باشید قابل تغییر هستند.

 

۲-سقف کناف در آشپزخانه

استفاده از سقف کناف در آشپزخانه نیز سبب مدرن شدن محیط آن خواهد شد. برای همین اگر دوست دارید در آشپزخانه خود تغییر و تحول چشمگیری ایجاد کنید، می‌توانید به سراغ نصب سقف کاذب کناف بروید.

 

۳-سقف کناف در اتاق خواب

سومین مکانی که در آن می‌توان از سقف کناف استفاده کرد، اتاق خواب است. با نصب سقف کناف و ایجاد نورپردازی‌های مناسب در آن، اتاق خوابتان به محیطی آرام تبدیل خواهد شد.