شاهین فراز

کناف ضد آب چیست؟

در ابتدا اجازه دهید تعریفی کلی درباره این نوع از کناف‌ها به شما ارائه دهیم. با کمک کناف می‌توان سقف انواع ساختمان‌ها را تزئین کرد. به دلیل استفاده و محبوبیت گسترده، شاهد انواع مختلفی از آن هستیم. این کناف‌ها را می‌توان به‌صورت ضد آب تولید کرد. کناف‌های ضد آب تحت عنوان پنل‌های سبز نیز خوانده می‌شوند. در این کناف‌ها یک کاغذ کرافت پوششی گچبرگ به کار می‌رود.

این کاغذ از مقاومت بالایی برخوردار است و به رنگ سبز دیده می‌شود؛ پس دلیل نام‌گذاری را می‌توانیم همین گزینه بدانیم. هسته گچی این کناف‌ها دارای یک سری مواد افزودنی هستند و این قابلیت را دارند تا جذب آب را به کمترین حد خود برسانند؛ ازاین‌رو تمامی مکان‌هایی که در معرض رطوبت هستند، می‌توانند از وجود کناف‌های مذکور بهره‌مند شوند.

 

استفاده از کناف ضد رطوبت چه مزایایی دارد؟

امروزه ساختمان‌های مدرن زیادی وجود دارند که برای تزئین سقف‌های خود از کناف ضد آب بهره می‌برند. مزایایی که این کناف‌ها از خود نشان می‌دهند باعث شده‌اند طراحان بسیار زیادی نسبت به استفاده از آن‌ها اقدام کنند. از مهم‌ترین امتیازها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

-سرعت نصب و اجرای این کناف‌ها بسیار بالا است؛ به همین علت در کمترین زمان ممکن می‌توان پروژه مربوطه را به اتمام رساند.
-استفاده از این سیستم می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی بسیار زیادی به همراه داشته باشد؛ پس کاملاً مقرون‌به‌صرفه است.
-دقت این فرایند بسیار بالا است؛ به‌گونه‌ای که می‌توان نسبت به پر کردن تمامی درزها به همراه بتونه اقدام کرد.
-مصالحی که در این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند، دور ریز بسیار کمی دارند؛ به همین دلیل کمترین آسیب را به محیط‌زیست وارد خواهند کرد.
-این کناف‌ها از وزن سبکی برخوردار هستند و می‌توانند انعطاف‌پذیری بالایی از خود نشان دهند. همین موضوع باعث خواهد شد بتوانید هنگام زمین‌لرزه شاهد مقاومت بالایی باشید.
-ازآنجایی‌که وزن کناف بالا نیست، سطح زیر بنا افزایش پیدا می‌کند.

 

در چه جاهایی می‌توان از کناف‌های ضد آب بهره برد؟

مکان‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان کناف ضد آب را در آن‌ها به اجرا در آورد. لیست زیر به‌خوبی می‌تواند این کاربردها را به شما نشان دهد:

-فضاهای سقفی که رطوبت از آن‌ها درز می‌کنند، می‌توانند از این کناف‌ها بهره ببرند.
-سرویس‌های بهداشتی به استفاده از این کناف‌ها نیاز دارند.
-در فضاهای صنعتی می‌توان از کناف ضد رطوبت بهره برد.
-سقف پایانه‌ها و محیط‌های بیمارستانی از دیگر مکان‌هایی هستند که استفاده از این سقف‌ها در آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

 

اجرای کناف ضد آب

هرچند نصب و اجرای کناف ضد رطوبت با سرعت بالایی انجام می‌شود؛ اما باید از نیروی متخصص برای این فرایند بهره گرفته شود. نصاب‌ها باید باتجربه و متخصص باشند و روی اجرا نظارت مستقیمی داشته باشند. اگر کنترل کامل کار را به این افراد بسپارید، در آن صورت شاهد سرعت بسیار بالایی خواهید بود. همچنین وجود نیروی متخصص باعث می‌شود کار بدون هیچ نقصی انجام بگیرد. اگر از متخصص برای اجرای کناف ضد آب کمک گرفته نشود، شاهد مشکلات زیر خواهید بود:

شکاف در پارتیشن‌ها و سقف
عدم تعادل
عدم انطباق
ایجاد امواج و برجستگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *