شاهین فراز
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کناف رشت

سقف کناف از جدیدترین سقف های مدرن و مجلل است که به کمک نورپردازی خاص خود موجب زیبایی هر چه بیشتر فضا می شود به همین خاطر امروزه ایرانیان بسیاری در هنگام بازسازی ویلا یا خانه به سمت طراحی و اجرای این نوع سقف برای خانه هایشان رفته اند تا زیبایی سقف را به نسبت قبل افزایش دهند.

کناف سقف از ورق های گالوانیزه تشکیل شده است و دارای پوشش سیمانی و گچی است این ورق ها بسیار سبک هستند و هیچ وزن سنگینی را به ساختمان تحمیل نمی کنند و دارای دوام بسیاری بالایی هستند علاوه بر اینها هزینه طراحی و اجرای این نوع سقف بسیار کمتر از دیگر سقف ها است.

بازسازی سقف خانه

با استفاده از کناف می توانید یک سقف زیبا داشته باشید که هم به زیبایی منزل شما می افزاید و هم اینکه می تواند نقطه جذابی برای میهمانان شما باشد. بنابراین اگر تمایل دارید که سقف خانه خودتان را به زیباترین و مدرن ترین شکل ممکن طراحی کنید سعی کنید از سقف کناف زیبا و مناسب استفاده نمایید.

در طراحی سقف منزل موردی را که باید به آن توجه داشته باشید مجموع محیطی می باشد که در آن زندگی می کنید. کناف ها باعث افزایش زیبایی دکوراسیون منزل شما می شوند و این موضوع امروزه در طراحی و دکوراسیون منزل ها جدید دارای طرفداران بسیاری می باشد.

مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از طرح های کناف شلوغ و برجسته می باشند که برای فضاهای کوچک چندان مناسب نیستند بنابراین برای فضاهای کوچک سعی کنید از طرح های ساده و مدرن استفاده نمایید.

مزیت های کناف کاری در ساختمان:

 • مقرون به صرفه بودن آن به دلیل از پیش ساخته شدن تایل های گچی
 • سرعت بالای اجرا
 • کاهش در زمان اجرا و آماده سازی
 • ایمن بودن در برابر زلزله
 • کاهش هزینه تعمیرات آن
 • اجرای طرح نورپردازی با کناف کاری ها

برای ایجاد محیطی دلنشین و زیبا می‌توانید بر روی تیم حرفه‌ای،خلاق و متبحر کناف رشت حساب کنید. ما برای رسیدن شما به اهداف‌تان در کنارتان هستیم.

مزایای کناف رشت در زیبایی و استحکام بنا

سقف های کناف رشت در مقایسه با سایر سقف های کاذب وزن بسیار کمتری دارند و بار زیادی بر ساختمان وارد نمی‌شود و در هنگام زلزله به دلیل سبکی و یکپارچگی، خطرات جانی بسیار کاهش می یابد این امر باعث شده است گزینه ی بسیار مناسبی برای بازسازی ساختمان باشد و از آنجا که علاوه بر سبک بودن به نسبت بقیه مصالح ساختمانی امکان انجام به شکل‌های دلخواه را دارد، برای طرح کناف پذیرایی نیز یک مورد بسیار خوب به شمار می‌روند.

 • اجرای کناف زمان بسیار کمی در مقایسه با گچ کاری نیاز دارد
 • سقف کناف عایق بسیار مناسبی در برابر صدا می باشد
 • در اجرای کناف رشت می توانید به راحتی سقف را نور پردازی کنید و سیم ها و اتصالات برق را جا به جا نمایید.
 • کناف ها مقاومت بسیار مناسبی در برابر رطوبت و آب دارند.
 • به دلیل استفاده از نوارهای درزگیر در ساختار سقف، بعد از گذشت زمان دیگر شاهد ترک خوردگی و آسیب به سقف نخواهید بود.
 • صرفه جویی در زمان می شود نسبت به حالت گچ کاری
 • امکان اجرای طرح دلخواه خود در پروژه کناف کاری وجود دارد
 • امکان تعیین ارتفاع سقف بر اساس شکل بنا به گونه ای که از ارتفاع سقف های بلند کم کنید
 • بسیار محکم و مقاوم است و از سختی بالای برخوردار است
 • امکان استفاده از کناف برای پارتیشن بندی و دیوارکشی در محیط
 • امکان استفاده از کناف پشت تلویزیون برای زیبایی دکوراسیون داخلی خانه
 • با استفاده از کناف از حجم زباله های ساختمانی میتوان کم کرد و به این ترتیب از محیط زیست حفاظت می کنید.

معایب کناف رشت

 • حساس در برابر ضربه: با وجود تمام مزیت‌هایی که سقف کنافی دارد، یکی از نقطه ضعف‌های آن حساسیت بالا در برابر ضربه است. این نوع سقف در اثر ضربه، ترک بر می‌دارد. البته ترمیم کناف خیلی راحت است و می‌توان ترک‌ها را ترمیم کرد.
 • حساس در برابر رطوبت: یکی دیگر از معایب کناف، حساسیت ان در برابر رطوبت و قطرات آب است. خوشبختانه در اتاق پذیرایی برخلاف آشپزخانه رطوبت بالایی وجود ندارد و به همین دلیل این نقطه ضعف کناف، در اتاق پذیرایی خیلی به چشم نمی‌آید.

آیا در مناطقی که رطوبت زیاد است می توان از کناف سقف استفاده کرد؟

بله همانطور که گفته شد پانل ها و تایل هایی از کناف سقف وجود دارند که در برابر رطوبت مقاوم هستند و همچنین انواعی وجود دارد که در برابر آب مقاوم هستند که می توان از آنها در مناطقی که رطوبت بالایی دارند مانند بخش شمال و جنوب کشور و یا اماکنی مانند استخرها، پارک های آبی، سونا و جکوزی استفاده کرد.

انواع کناف رشت

 1. کناف ثابت

کناف ساده یا یکپارچه

این نوع سقف ثابت از یک زیرساز سبک معلق از جنس گالوانیزه با مقاطع ناودانی شکل می باشد که پنل های گچی یک لایه یا دو لایه با پیچ بر روی آن نصب می شود.

درزهای بین پنل های نصب شده با بتونه پوشانده می شوند و حاصل کار یک سقف یکپارچه بدون هیچ درز و شکافی می باشد.

2. سقف کناف طرح دار یا دکوراتیو

سقف های طرح دار به دلیل طرح و دکور متنوعی که دارند در فضاها و مکان های مختلفی استفاده می شوند. از انواع سقف کاذب کناف رشت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سقف های کنافی گنبدی شکل
 • سقف کاذب تونلی
 • کناف با حاشیه ساده
 • سقف های کنافی با نور مخفی در حاشیه
 • سقف های کاذب کمانی
 • کناف منحنی و قوسی

3. سقف کناف متحرک یا مشبک

این نوع سقف های متحرک از یکسری سازه های T شکل و تایل های سقفی ساخته می شود که شبکه سازه های T شکل با آویزهای قابل تنظیم به سقف وصل می شوند و سپس تایل ها درون این شبکه قرار داده می شوند.

تایل های مورد استفاده در سقف کاذب متحرک شامل تایل های پی وی سی، آکوستیک، فلزی، گچی و انواع طلق می باشند.

کناف سقف چگونه نصب می شود؟

نحوه نصب و اجرای کناف سقف کاملا به نوع آن بستگی دارد. اینکه ابعاد و فضای مورد نظر چگونه باشد نیز روی نحوه اجرا تاثیر خواهد داشت. حتی مدت زمانی که نیاز است تا اجرا به پایان برسد نیز به این موارد وابسته است.

نصب کناف سقف یکپارچه

در ابتدا پایه های نگهدارنده به سقف و بالای دیوار پیچ می شوند سپس پروفیل های فولادی (پروفیل گالوانیزه) با گیره به پایه های نگه دارند متصل می شوند.

پس از آن با توجه به طرح و نقشه مورد نظر، شبکه ای تهیه می شوند. پانل ها هم با پیچ به پروفیل های فولادی متصل می شوند و درز بین آنها با پودر کناف یا بتونه پر می شود و در آخر هم ماستیک روی کار اجرا می شود تا زیبایی آن از دست نرود.

نصب کناف سقف متحرک یا مشبک

برای نصب کناف سقف متحرک یا مشبک معمولا از تایل ها 60 در 60 سانتی متری استفاده می کنند. برای این کار ابتدا مانند اجرای پانل ها، پایه های نگهدارنده به سقف پیچ می شوند و پروفیل ها با گیره به این پایه های نگهدارنده متصل می شوند.

در ادامه یک شبکه از پروفیل ها در ابعاد 60 سانتی متری در 60 سانتی متری ایجاد می شود که تایل ها درون آن قرار می گیرند.

تایل ها با استفاده از یک گیره تی (T) شکل در جای خود محکم می شوند. البته برخی از تایل ها برای دسترسی به فضای پشت کناف، انجام تعمیرات زیرساخت و تاسیساتی که پشت تایل ها پنهان است، فیکس نمی شوند.

برای نصب کناف رشت از چه مصالحی استفاده کنیم؟

بد نیست این موضوع را هم بدانید که برای نصب آن ها در ساختمان از چه مصالحی می توانید استفاده کنید.تمامی مواردی که به آن ها اشاره کردیم باعث ایجاد مقاومت کناف در برابر رطوبت، آتش سوزی و کپک زدگی می شوند همچنین از نفوذ پیدا کردن آلاینده ها نیز جلوگیری می کنند.

نگهداری کردن از سقف کناف بسیار آسان می‌باشد و نیاز به انجام فعالیت‌های خاصی ندارد. فقط کافیست هر چند وقت یکبار با یک دستمال خشک سقف را تمیز نمایید.
برای این کار از یک دستمال مرطوب برای تمیز کردن کمک بگیرید و سپس آن را خشک نمایید.